O nás

HISTÓRIA
Sme rodinná firma a prinášame Vám na slovenský trh kvety vypestované na strednom Slovensku - na našich kvetinových farmách v Detve a v Hriňovej. Na pôde o rozlohe viac ako 1500 metrov štvorcových pestujeme viac ako 50 druhov rôznych kvitnúcich a zelených rastlín. Produkcia slovenských kvetov u nás začína už od skorej jari a trvá až do neskorej jesene. V zime robíme prípravné práce, sadíme cibuľoviny a naberáme nové sily na ďalšiu sezónu.
S pestovaním slovenských kvetov sme začali už v roku 2010 pre vlastnú spotrebu. Od tejto doby sme získali mnoho skúseností s novými odrodami a posúvali sme sa stále vpred. V ďalších rokoch sme vo väčšom množstve začali pestovať črepníkové chryzantémy a kvety určené na rez, najmä slnečnice a dálie.
V ťažkých časoch "koronakrízy" kedy predaj čerstvých kvetov ustúpil, nás situácia na trhu donútila rozhliadnúť sa vpred a založili sme online kvetinárstvo - eshop kde sme našim zákazníkom ponúkali kytice z našich slovenských kvetov, ktoré sme doručovali na každú adresu na Slovensku. Aj napriek zákazu cestovania medzi okresmi tak vznikla možnosť obdarovať našich blízkych, aj keď nebolo možné stretnúť sa osobne.
Po ústupe druhej vlny pandémie sme sa rozhodli otvoriť našu prvú kamennú predajňu KVETINÁRSTVO Slovenské KVETY v Detve, a to len tri kilometre od našej najväčšej kvetinovej farmy. Týmto spôsobom vznikla jedinečná možnosť pre našich zákazníkov a kúpa slovenských kvetov sa stala oveľa dostupnejšia.
V našom kvetinárstve ponúkame v čase sezónny každý deň čerstvé rezané kvety priamo z našej kvetinovej farmy. Čas od odrezania kvetu po uskladnenie v chladiacom boxe sa pohybuje v priemere od 15 do 20 minút. Vďaka tomu vydržia kvety v našich kyticiach čerstvé oveľa dlhšiu dobu ako kytice vytvorené z dovážaných kvetov. V ďalšom roku sme spojili internetový obchod a kvetinárstvo dokopy a rozšírili sme tak náš sortiment o rôzne dekorácie, doplnky, sviečky, kahance, darčekové koše a predmety, ale aj o kvety z dovozu, najmä ekvádorské ruže a exotické rastliny.
Kvety mimo vegetačného obdobia, a kvety ktoré nie sme schopný v našich podmienkach vypestovať dovážame z kvetinovej burzy v Holandsku (krajina pôvodu kvetov je rôzna). Pri popise každej kytice sú však kvety vypestované na našich kvetinových farmách jasne označené prívlastkom "slovenský/ slovenská/ slovenské" a kytica zložená len zo slovenských kvetov je označená značkou "100% slovenská kytica".
www.slovenske-kvety.sk,

ČO PONÚKAME
Našim zákazníkom ponúkame kvety vypestované lokálne, ekologicky s minimálnou uhlíkovou stopou, zaručujeme absolútnu čerstvosť slovenských kvetov za bezkonkurenčnú cenu. Spolupracujeme s kvetinovou burzou, na ktorú dodávame kvety vypestované na našich kvetinových farmách, vďaka čomu sa rýchlo a efektívne dostanú do ktoréhokoľvek kvetinárstva na slovenskom trhu. Na druhú stranu kvety, ktoré nie sme schopní dopestovať kupujeme z burzy.
Tvoríme svadobné výzdoby podľa konkrétnych požiadaviek novomanželov
V našom sortimente vždy uprednostňujeme slovenských dodávateľov a okrem kvetov nájdete v našej predajni aj kávu praženú doslova vo vedľajšej obci, len 7 km vzdialenej pražiarne White Stag Coffee (Biely Jeleň) - káva pražená pod Poľanou. Ku kvetom si u nás môžete kúpiť slovenské víno a dezerty vyrobené na Slovensku. V dušičkovom období si u nás kúpite prvotriedne slovenské chryzantémy vypestované na kvetinovej farme Ekoplant, vzdialenej len 30 km, a v lete vám z rovnakej farmy ponúkame letničky. Trvalky Vám ponúkame zo slovenskej trvalkovej škôlky Viktória. V našej predajni nájdete tiež unikátne a jedinečné dekorácie a doplnky vyrobené lokálnymi stolármi a šikovnými remeselníkmi. V adventnom období u nás kúpite sklenené gule vyronené v slovenských dielňach Okrasa Čadca. Podporujeme lokálnych producentov a sami sme vytvorili niekoľko nových pracovných miest v našom regióne.

PODPORUJEME LOKÁLNOSŤ!
Vždy uprednostňujeme a budeme uprednostňovať lokálnych producent
Ponúkate slovenské výrobky, ktoré by boli atraktívne pre našich zákazníkov?
Kontaktujte nás!